środa, 5 lutego 2014

What's up Doc ... a raczej....

What's wrong with You Doctor ???

Dużo się przemiela na blogach podejście służby zdrowia do pacjenta.
Nie będę pierwsza ani ostatnia. Nie mniej jednak zastanawiam się na ile służba, a na ile "człowiek" w tym chorym systemie jest "chory"....


Byłyśmy z młodą u kardiologa (jedyny w mieście, dziecięcy)...
Pierwsze wrażenie :
* Podejście do dziecka - żadne ... Jak tylko się odezwał młoda się ... rozryczała..Odezwał, hmm, źle, "chuknął" jest właściwe...
* Rzuca diagnoze, dopytujemy ... teraz "chuknął" na Nas, że interenety się naczytaliśmy (pomijam, że pierwszy raz w życiu, nie szukałam żadnych diagnoz, aby się niepotrzebnie nie nakręcać), tłumaczymy SIĘ, że obce nam jest słownictwo ... na to lekarz puścił focha ..."wszystko zapisałem w karcie"...

Za 2 mce kontrola bo na pierwszej wizycie On nic nie może jeszcze powiedzieć... cycki opadają...

Moim zdaniem brakuje lekarzom zwykłej ludzkiej empatii i jak mówi nasz syn "człowieka w człowieku"....

12 komentarzy:

 1. Ja mam wrażenie, że nie tylko lekarzom... wszędzie można znaleźć takie osobniki. Jednak w służbie zdrowia chyba mocniej boli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje, tam człowiek składa swoje zdrowie, życie w ich ręcę.. myślę, że to zobowiązuje...

   Usuń
 2. Mam swoją metodę na takich lekarzy, działa z powodzeniem od kilkunastu lat.
  W momencie "huknięcia" lekarza, ja z uśmiechem na ustach i mordem w oczach: "To ja/moje dziecko jest chore i to ja mam prawo być zdenerwowana".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mord w oczach usmiech na ustach...podoba mi się..napewno skuteczne..

   Usuń
 3. To chyba nie był lekarz z powołania...ehhh...nie zazdrościmy. A najgorsze że człowiek musi do niego chodzić bo nie ma innego w pobliżu :-/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, czasem trafi się na takiego gbura, ale gdyby był wybór?
   Dlatego pojedziemy do Poznania. Większy wybór specjalistów i .. ludzi.

   Usuń
 4. Czasem się trafia na dobrych lekarzy. Tylko to czasem jest w tą stronę. Powinno być, że czasem się trafia na złych lekarzy.
  Mi się wydaje, że lekarze mają poczucie, że są ponad nami, że to od nich wszystko zależy i od tego przekonania im się w głowach przewraca. Sodóweczka odbija. Przydałoby się jednego z drugim czasem sprowadzić na ziemię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zdarza mi się trafić na lekarza na etacie Boga. Myślę, że to ludzie utwierdzają ich w przekonaniu, że są panami ich życia lub śmierci (bo często są :)). Ale to jeszcze nie powód, abym bałwochwalczo podchodziła do ich zawodu.

   Usuń
  2. Ja szanuje lekarzy za ich wiedze, której nie da się nabyć podczas kursów czy korespodencyjnie, ale nie podoba mi sie traktowanie pacjenta z góry.

   Usuń
 5. ty gośka zabieraj małą do innego specjalisty, a tam nie wracaj.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak byście byli u naszej pani pediatry. Też kazała mi wyjść z internetu. (Nie siedziałam.) I jeszcze chorób u zdrowego dziecka nie wymyślać. (Nie było zdrowe i to ja miałam rację.) Z tym, że przy pierwszej wizycie to mnie doprowadziła do płaczu. Potem już się uodporniłam.
  Powodzenia Wam życzę. Trzymajcie się.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje...każdy komentarz mnie uskrzydla...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...